AKTUALNOŚCI

Projekt naukowy satelity KRAKsat Space Systems z udziałem Lumines Lighting!

Z dumą informujemy, że staliśmy się częścią projektu naukowego KRAKsat Space Systems! To ogromny krok w nauce, nad którym pracują studenci Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.


• KRAKsat za kilka miesięcy stanie się piątym polskim satelitą w najbliższym nam kosmosie.

• KRAKsat to jeden z pierwszych w Polsce satelita typu Cubesat i pierwszy na świecie satelita, który do sterowania orientacją wykorzystywać będzie ferrofluid, czyli ciecz magnetyczną.

• W kwietniu 2019 trafi na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, skąd zostanie wyrzucony w przestrzeń kosmiczną na wysokości około 400 km.


W ramach uczestnictwa w projekcie, w naszym krakowskim parku maszynowym wyprodukowaliśmy trzy części satelity z aluminium 7075/ PA9: obudowę FKZ, pokrywkę FKZ i uchwyt FKZ (FKZ - ferrofluidowe koło zamachowe), które wczoraj przeszły pozytywnie testy i oficjalnie stały się elementami KRAKsatu! Nasze Laboratorium Fotometrii LED Labs wspiera projekt, dostarczając również kamery termowizyjne, które są wykorzystywane przez studentów do testów poszczególnych elementów satelity.
Z niecierpliwością czekamy na rozwój wydarzeń i będziemy informować o losach wyprawy!

My order

Delivery in the USA/Canada is priced individually. Please place an order and we will contact you shortly.

Send the order