AKTUALNOŚCI

Lampa LED na wymiar – jak wykonać oświetlenie wiszące z profili aluminiowych?

Równomierne oświetlenie stołu w jadalnie nie jest prostym zadaniem. Zarówno lampy jak i stoły dostępne w sklepach mają narzucone wymiary, co może skutkować nieodpowiednim dopasowaniem oświetlenia. Jak temu zaradzić? Można wykonać lampę w takim wymierza, jaki będzie odpowiedni do jednolitego oświetlenia stołu.
Profil Dileda
 


  Zapraszamy na nasz najnowszy film instruktażowy: „Krok po kroku: lampa z profili LED”


 

Jak zrobić lampę LED?

 

Lampy z profili LED charakteryzują się możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb. Docięcie do dowolnego wymiary sprawia, że lampa może być zastosowana w niemal każdym pomieszczeniu. Sprawdzi się zarówno jako lampa LED do kuchni, gdzie może doświetlić stół, oraz jako lampa LED do biura, wykorzystana jako dodatkowe oświetlenie przestrzeni roboczej.

Rozważając wykorzystanie profili LED należy zwrócić uwagę na sposób montażu lampy. Aby możliwe było zamontowanie lampy, niezbędne są zawiesia czyli linki montażowe. Wśród zawiesi wyróżnić można zawiesia przewodzące i nieprzewodzące.

Profile, które mogą być stosowane jako lampy, posiadają specjalne żłobienia w które z łatwością wchodzi uchwyt montażowy zawiesi. Inną metodą jest zastosowanie uchwytów montażowych.
 

Profile dedykowane

 

Aby wykonać lampę z użyciem taśmy LED konieczne jest użycie dedykowanego zasilacza. Przy budowie lampy nasuwa się więc pytanie: gdzie ukryć zasilacz do taśm LED? Jeśli lampa montowana jest w suficie podwieszanym,  to taka konstrukcja daje miejsce na ukrycie zasilacza. Problem pojawia się w momencie, kiedy lampa ma być montowana bezpośrednio do stropu. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są profile dedykowane, czyli takie, które w swojej budowie mają przestrzeń na ukrycie zasilacza. Do takich profili zaliczyć można profil LUMINES Claro I LUMINES Dulio.

 

Sposób montażu profilu Claro jako lampy syfitowej wiszącej

Lampa sufitowa wisząca wykonana z profilu Claro


 

Lampa sufitowa wisząca wykonana z profilu Dulio


 

Jak podłączyć lampę LED?

 

Montaż profilu architektonicznego SOLIS jako oświetlenia wiszącego za pomocą systemu zawiesi.

Wywierć otwory w suficie i zamontuj uchwyt stropowy z blokada linki i przeciągnij przewód zasilający.

Wywierć od wewnętrznej strony profilu SOLIS dwa otwory pod blokady linek oraz dwa otwory pod przewody zasilające.

 

Zamontuj blokady linek oraz przeciągnij przez otwory przewody zasilające.

Umieść zasilacz w suficie. Zamontuj taśmę LED w profilu za pomocą taśmy dwustronnej.

 

Pamiętaj o poprawnym połączeniu biegunowości taśmy LED. Na koniec załóż zaślepki końcowe do profilu oraz klosz WIDE.

Pamiętaj o poprawnym połączeniu biegunowości taśmy LED.

 

Lampa LED sufitowa kwadrat

Profile LED dają szerokie możliwości aranżacyjne. Poza wykonaniem wiszącej lampy LED można również wykonać oświetlenie główne. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie lampy LED w kształcie kwadratu. Jak wykonać taką lampę? Dowiedz się więcej w artykule „Oświetlenie główne wykonane z profili aluminiowych

Oświetlenie główne z profili LED - lampa kwadratowa


 

 

Lampa LED wisząca – sześciokąt

Na kanale Dom i Drewno pojawił się film w którym została wykonana lampa z profilu LUMINES Sileda. Drewniana, sześciokątna lampa – jak została wykonana? Dowiedz się więcej z filmu


My order

Delivery in the USA/Canada is priced individually. Please place an order and we will contact you shortly.

Send the order